Entrega dos premios aos gañadores do III Certame Carmela Loureiro #Lingua #NormalizaciónLingüística

Hoxe tivo lugar no Centro Torrente Ballester a entrega de premios do III Certame Literario Carmela Loureiro, que convoca cada ano o Concello de Ferrol, a través da Área de Normalización Lingüística e a Coordenadora de Equipas de Normalización de Ferrolterra (CENL). Certame no que participaron 19 centros da cidade, que achegaron 83 traballos en distintas categorías relatos, poesía e teatro.

O xurado que escolleu aos galardonados nestras tres categorías estivo conformado por O xurado do III Certame Literario Carmela Loureiro está composto por Xil López Sánchez representante de literatura infantil e xuvenil, María Canosa Blanco, escritora de literatura infantil e xuvenil, Clara Vizoso García representante do alumnado e Clara Vizoso García, representante do alumnado.

A listaxe dos premiados é a seguinte:

MICRORRELATOS 

Categoría A, 3º ciclo de Educación primaria

Primeiro premio

Viva a igualdade, Alejandra Fernández Armada CPR Ludy

Accésits

O debuxo, Ariadna Gómez Méndez CPR Belén

A bolboreta sen ás, Sofía Sanjurjo López, CEIP Pazos.

Categoría B, 1º ciclo da ESO

Primeiro premio

Como te esquecín, meu medo, Lucía Pérez Serantes, IES Fernando Esquío

Accésits

Entre catro paredes, Paula Soto Rodríguez, IES Saturnino Montojo

Categoría C, 2º ciclo da ESO

Primeiro premio

Contemplación libre, Sara Romaní Yáñez, IES Canido, 3º ESO

Accésit A Marcha, de Cristina Vidal Beceiro, IES Canido

Categoría D, bacharelato, ciclos formativos

Primeiro premio

Utopías, Nerea Calvo Beceiro, IES Leixa 2º BAC

Accésit A inxenuidade dos máis teimudo,Lidia González Teijido, IES Concepción Arenal

 

MICROPOESÍA

Categoría A, 3º ciclo de E. primaria.

Primeiro premio

A realidade, Blanca Fraga Rodríguez, Cª de María

Accésit

Escribo, Angélica Piñeiro Díaz, CPR LUDY

Categoría B, 1º ciclo da ESO

Vexo un mundo debuxado, Nerea Arroyo Salgado, IES Fene

Accésit

Amizade eternal , Iker Fernández Arroyo, CPR Sagrado Corazón,

Categoría C, 2º ciclo da ESO

Primeiro premio

Marea escura da vida, María Pillado Rico,CPR Sagrado Corazón

Accésit

O océano dos teu ollos, Laura Suárez Quintela, IES Saturnino Montojo

Categoría D, bacharelato e ciclos formativos

Primeiro premio

Namorado o tempo, Inés Lamas Cartelle , IES Concepción Arenal

Accésit

Liberdade, Irene Ebang Late, IES Carvalho Calero

 

MICROTEATRO

Categoría D, bacharelato e ciclos formativos

Primeiro premio

A noite sen estrelecer, Cristovo Castro García,  IES Concepción Arenal

Accésits

O que esconden os sorrisos, Seda Nikoghosyan, IES Saturnino Montojo

O primeiro amor, Alexia Calvo García, IES Carvalho Calero

Nada é real, Javier Dopico Vilanueva, IES Carvalho Calero

Advertisements

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair / Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair / Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair / Cambiar )

Google+ photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google+. Sair / Cambiar )

Conectando a %s